Aktualności

09.06.2017

„Wnętrza” w Galerii Głównej

„Wnętrza” – to wspólny projekt Kamili Kośmider i Julianny Grzeszczk. Artystki za pomocą odmiennych środków wyrazu interpretują motyw ludzkiego ciała, które jest dla nich niekończącym się źródłem inspiracji. Obie Panie poznały się w trakcie studiów na kierunku grafika na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Kamila Kośmider zaprezentowała nowoczesne połączenie malarstwa cyfrowego i rysunku węglem. Jedna z jej prac wykonana jest w technice mokulito. Graficzka aktualnie pracuje nad projektem Blunt Force jako artystka koncepcyjna w firmie G2A. Julianna Grzeszczak, która również łączy metody pracy manualnej z grafiką komputerową, wystawiła fotomontaże prac warsztatowych i rysunków poddane obróbce cyfrowej. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu oraz trener grafiki komputerowej i grafik freelancer.

9 czerwca – w dniu wernisażu, przybyli goście mogli porozmawiać z artystkami, które pełne energii chętnie oddawały się dyskusji.

Wystawa zmusza do zastanowienia się nad ludzką egzystencją i przemijaniem. Obok prac wystawionych w Galerii Głównej na pewno nie można przejść obojętnie.

Zapraszamy Państwa do Galerii Głównej u Attavantich na moment zadumy, który jest nam z pewnością potrzebny w gorączce codziennych obowiązków.

Anna Weselak
(Aktualizacja: 10.06.2017 15:44)
Galeria zdjęć
Fot. Anna Weselak
Partnerzy