Aktualności

06.10.2017

Wieczór fortepianowy Marcina Dominika Głucha

Wieczór fortepianowy zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji zgromadził liczne grono wielbicieli muzyki poważnej. W programie koncertu znalazły się utwory takich kompozytorów jak: Ludwik van Beethoven, Fryderyk Chopin, Erik Satie, Emanuel Chabrier oraz Franz Schubert.

Dwugodzinny koncert poprowadził Bogusław Pawlak.

Marcin Dominik Głuch studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Od 1997 roku był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School „Dansforum” w Göteborgu w Szwecji, gdzie ponadto współpracował z Festiwalem Naukowym, Festiwalem Filmowym oraz Wyższą Szkołą Muzyczną. W 2002 w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu miał swoją premierę jego balet „Wspomnienia z ogrodu”.

W sezonie artystycznym 2006-2007 był gościnnym pianistą i chórmistrzem Teatru Muzycznego „Rampa" na Targówku w Warszawie, gdzie przygotowywał przedstawienie „Brat Naszego Boga” z muzyką Z. Koniecznego.
Marcin Dominik Głuch jest propagatorem polskiej muzyki fortepianowej. Występuje dla Stowarzyszeń Polonijnych w Europie. Artysta jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Koncertuje w Polsce i za granicą.


Bernadeta Korczewska
(Aktualizacja: 10.10.2017 14:02)
Galeria zdjęć
Partnerzy