Aktualności

30.11.2017

Jarosław w pocztówce

W dzisiejszych czasach zapanowała moda na podróżowanie po całym świecie, poznawanie nowych miejsc, obyczajów oraz historii poszczególnych państw i miast. Współczesne środki transportu, oferty typu last minute powodują, że ludzie ochoczo sięgają do miejsc znanych tylko z telewizji. Smutnym jest fakt, że szukamy coraz nowych doznań nie zdając sobie sprawy ile sekretów i niezwykłych opowieści kryje nasza mała ojczyzna. Dlatego zrodził się pomysł przyjrzenia się historii naszego pięknego miasta poprzez formę pocztówki – tak o genezie „Jarosławia w pocztówce” mówią jego pomysłodawcy.

Nad organizacją konkursu plastycznego czuwały nauczycielki oraz pedagog Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu – Katarzyna Danyluk-Jabłońska, Elżbieta Czwakiel oraz Anna Łuczyńska. Konkurs skierowany był do uczniów szkół z całego powiatu, a liczba zgłoszeń przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Spośród 300 zgłoszonych prac jury, którego przewodniczącym był Ireneusz Janicki, wyłoniło laureatów.

30 listopada w Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Nagrody zostały ufundowane przez Ireneusza Janickiego – przewodniczącego jury, Tomasza Wywrót – dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Dopełnieniem spotkania była prezentacja Bogusława Ryznera – zastępcy prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia. Była ona nie tylko pokazem dawnych pocztówek z Jarosławia, ale również – a może przede wszystkim – pięknie zilustrowaną lekcją historii.

Na zakończenie uczestnicy mogli skosztować regionalnych przysmaków.

Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Aleksandra Toczek-Borysiuk
(Aktualizacja: 01.12.2017 13:41)
Galeria zdjęć
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Partnerzy