Aktualności

22.12.2017

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

Oficjalnego otwarcia Jarmarku w poniedziałek 18 grudnia dokonał Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, w towarzystwie swojego zastępcy – Dariusza Tracza, oraz dyrektora Centrum Kultury i Promocji – Tomasza Wywrót, i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Elżbiety Śliwińskiej.
Na rozpoczęcie Jarmarku Bożonarodzeniowego z niecierpliwością czekali uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli, bowiem tego dnia rozstrzygnął się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Przez kolejne pięć dni na jarosławskim Rynku można było zakupić niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze oraz świąteczne przysmaki m.in od kół gospodyń wiejskich. Była to również okazja do wsparcia inicjatyw szkół, stowarzyszeń i fundacji, które również przygotowały świąteczne drobiazgi. Świąteczną atmosferę podczas Jarmarku zapewniały również liczne występy przygotowane przez uczniów i pedagogów jarosławskich szkół. Codziennie ze sceny można było wysłuchać pięknych kolęd, pastorałek, jasełek czy programów słowno-muzycznych.

Zwieńczeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego było wigilijne spotkanie, na które już po raz kolejny zapraszali organizatorzy Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”.
Zaplanowaną na piątek wigilię dla mieszkańców poprzedziły programy wprowadzające w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia – magii dodał „Świąteczny Show Rycerza Reinera”, a do refleksji skłoniły kolędy oraz świąteczne utwory w wykonaniu zespół Exodus – uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Koło w Jarosławiu, zespołu „Wspomnień czar”, solistek MOK oraz Zespołu Piosenki Estradowej „Sway”. Po występach przyszedł czas na serdeczne życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz zasmakowanie świątecznych potraw.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017 zaprezentowali się:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. P. Skargi w Jarosławiu,

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. S. Konarskiego w Jarosławiu,
Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa nr 11 im. A. Mickiewicza w Jarosławiu,
Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa nr 4 im. S. Żeromskiego w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa nr 10 w Jarosławiu,
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa nr 9 im. T. Kościuszki w Jarosławiu,
Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. S. Staszica w Jarosławiu,
Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,
Grupa Kolędnicza Teatrzyku "Wiercidryle",
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu,
Zespół Exodus – uczestnicy  Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Koło w Jarosławiu,
Zespół „Wspomnień czar”,
Solistki MOK,
Zespół Piosenki Estradowej „Sway”.

 

Aleksandra Toczek-Borysiuk
(Aktualizacja: 22.12.2017 14:52)
Galeria zdjęć
Partnerzy