Aktualności

05.05.2018

W rytmie disco i na folkową nutę

Rozbawione dzieci, zadowoleni rodzice, fantastyczna atmosfera i ciekawe koncerty – właśnie tak rozpoczęliśmy sezon imprez plenerowych w Jarosławiu!

Tegoroczna Majówka odbyła się w dnia 5 i 6 maja. Wydarzenie organizowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, przyciągnęło na Rynek rzeszę mieszkańców miasta i okolic. Nie ma się czemu dziwić – atrakcji było wiele!
Nie zabrakło rozrywki dla dużych i małych. Już od 1 maja na jarosławskim Rynku stanęły dmuchańce oraz wesołe miasteczko, a dni Majówki rozpoczynały zabawy dla całych rodzin, prowadzone przez animatorów z firmy BartFun. Dodatkowo podczas imprezy funkcjonował bezpłatny kącik dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna i handlowa.

Podczas pierwszego dnia Majówki na scenie zaprezentowało się Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Jarosław”, a muzycznych wrażeń dostarczyły solistki Miejskiego Ośrodka Kultury oraz finaliści X edycji „Masz Talent” wg pomysłu Alicji Zając. Blok koncertowy rozpoczął występ Zespołu Piosenki Biesiadnej „Akademicy”, który porwał do śpiewu zgromadzoną widownię. Oczekiwaną gwiazdą wieczoru był zespół Weekend, który zagrał swoje największe hity. Po koncercie dla rozgrzanej już do czerwoności publiczności DJ Damson & DJ Claus poprowadzili zabawę taneczną.

Drugi dzień upłynął pod hasłem folkloru, nie tylko tego rodzimego. W nieco błogi nastrój zgromadzonych na jarosławskim Rynku wprowadził Zespół Piosenki Estradowej „Sway”, z programem „Piosenki paryskie”. Nie obyło się bez bisu!
Po francuskich klimatach ruszyliśmy w podróż niemal dookoła świata. Było to zasługą sześciu przesympatycznych panów w kiltach. Zespół Stonehenge zabrał nas, m.in.: do Ameryki Północnej, Irlandii oraz niepokornej Rosji.

Ktoś powie, że podróże są męczące, ale nic bardziej mylnego! Energia publiczności czekająca na gwiazdę wieczoru była tego dowodem! Tych panów nikomu nie trzeba było przedstawiać. Zespół Baciary wraz ze zgromadzonym na jarosławskim Rynku tłumem wyśpiewał największe szlagiery!

Tym koncertem zakończyliśmy tegoroczną, dwudniową Majówkę. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zapraszamy na kolejny wydarzenia – już 19 maja Noc Muzeów i Noc Zwiedzania Rynku, zaś 30 czerwca i 1 lipca wyczekiwane przez wielu Dni Jarosławia, podczas których jako gwiazdy wystąpią Maryla Rodowicz oraz Blue Café. Zapraszamy!


Materiał z wydarzenia zarejestrowany przez Kanał Filmowy Telewizji Internetowej Twoje Video Foto
Jarosław Majówka Dzień Pierwszy 2018
 Jarosław Majówka Dzień Drugi 2018


Aleksandra Toczek-Borysiuk
(Aktualizacja: 09.05.2018 15:48)
Galeria zdjęć
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Partnerzy