Aktualności

01.07.2018

Dni Jarosławia 2018

Fantastyczna atmosfera, rozbawione dzieci i kawał dobrej muzyki – pomimo kapryśnej pogody – tak właśnie wyglądały tegoroczne Dni Jarosławia.

Tradycyjnie już nie zabrakło rozrywki dla dużych i małych – atrakcji było wiele! Na jarosławskim Rynku stanęły dmuchańce oraz wesołe miasteczko, a najmłodsi mogli spotkać się z bohaterami bajek – Elsą, Olafem oraz reniferem Svenem. Dodatkowo podczas imprezy funkcjonował bezpłatny kącik dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna i handlowa.

Dni Jarosławia rozpoczęła akcja „Polska w kwiatach”, organizowana po raz kolejny przez firmę Agroservice. Quiz ogrodniczy prowadził Witold Czuksanow – autor książek i poradników ogrodniczych, prowadzący program „Rok w Ogrodzie”.

Nie zabrakło uhonorowania laureatów i zwycięzców w konkursie „Kwitnąca Dzielnica 2017” oraz zawodach wędkarskich organizowanych z okazji dnia dziecka na Babionce.

Po rozdaniu nagród oraz rodzinnych animacjach Palmonutki, rozpoczął się blok koncertowy. Rozpoczął go Przemek „Remick” Ratowski, a trochę słońca – dzięki piosenkom Anny Jantar –wprowadziła Beata Deutschman . Gwiazdą wieczory była Maryla Rodowicz, która swoją energią i charyzmą rozgrzała jarosławską publiczność w ten zimny wieczór.
Po wysłuchaniu największych przebojów gwiazdy, jarosławianie kontynuowali zabawę przy „Biesiadzie polskiej” w wykonaniu zespołu Efekt.

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się animacjami dla dzieci, prowadzonymi przez firmę BurtFun. Nie zabrakło ulubienicy najmłodszych – ekologicznej krowy Meli!
Na scenie zaprezentowały się solistki Miejskiego Ośrodka Kultury, a blok koncertowy otworzył zespół ReggaeGang System, który przeniósł zebranych wprost na Jamajkę. jeszcze bardziej rozgrzał zespół Revolution z rockowym repertuarem. Na zakończenie wystąpiła długo wyczekiwana gwiazda wieczoru – zespół Blue Café. Jarosławski koncert był częścią trasy koncertowej Double Soul – w 20-lecie działalności artystycznej grupy.

Tym koncertem zakończyliśmy tegoroczne Dni Jarosławia. Dziękujemy, że byliście z nami!


Aleksandra Toczek-Borysiuk
(Aktualizacja: 05.07.2018 15:03)
Galeria zdjęć
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Partnerzy