Aktualności

22.06.2018

25-lecie 14 dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza

Święto 14 dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza na trwałe zapisało się już w kalendarzu jarosławskich uroczystości. Tegoroczne obchody były wyjątkowe – świętowaliśmy bowiem 25-lecie 14 das.

Obchody rozpoczęła promocja książki dr. Jerzego Majki „Gen. bryg. Wacław Scaevola-Wieczorkiewicz 1890-1969. Krótka biografia wojskowa", która odbyła się 21 czerwca w bibliotece PWSTE w Jarosławiu.

Następnego dnia uroczystości odbyły się na jarosławskim Rynku. Rozpoczęła je msza św. w kolegiacie pw. Bożego Ciała, odprawionej w intencji żołnierzy. Dalsza część wojskowego święta odbyła się na płycie Rynku. Tutaj rozpoczął się uroczysty apel z podniesieniem flagi państwowej i okolicznościowymi przemówieniami, a także wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Uroczystości zakończyła była defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław.

Ostatni dzień obchodów jubileuszu 25-lecia 14 das odbył się na bulwarach nad Sanem. Podczas pikniku wojskowego można było zobaczyć pokaz statyczny sprzętu wojskowego jednostek 21 bsp, pokazy oddziału kawalerii ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III, wspinaczki żołnierzy z 5 bsp oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych oraz tradycyjnej, wojskowej grochówki.


Aleksandra Toczek-Borysiuk
(Aktualizacja: 06.07.2018 16:24)
Galeria zdjęć
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Partnerzy