Aktualności

29.06.2019

Dni Jarosławia 2019

29 i 30 czerwca odbyło się najgorętsze wydarzenie plenerowe w naszym mieście – Dni Jarosławia! Potężna dawka muzyki oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin zapewniły znakomite świętowanie zarówno mieszkańcom jak i fanom niekwestionowanych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Sobotnią zabawę rozpoczęła prezentacja motocykli V Zlotu Motocyklowego „Old Masters” oraz zabawy z Motor Bike Drivers Team, które znakomicie wypełniły czas nie tylko miłośnikom zabytkowej motoryzacji czy jednośladów, ale również wszystkim przebywającym na Rynku. Podczas Dni Jarosławia, tradycyjnie już, uhonorowano laureatów i zwycięzców konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2019” oraz zawodów wędkarskich „Babionka 2019”.

Każdego dnia blok muzyczny rozpoczynały grupy wokalne Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, które wprowadzały publiczność w koncertowy nastrój. Atmosferę na jarosławskim Rynku rozgrzewali niemal do czerwoności czerpiący inspirację z gatunków rocka i reagge zespół MUS! oraz prezentujący połączenie rocka, metalu i grunge’u – Cochise, z Pawłem Małaszyńskim na wokalu. Sobotnie imprezowanie zakończyła zabawa taneczna z DJ Damsonem i DJ Clausem. Fenomenalne i widowiskowe koncerty zarówno Michała Szpaka jak i Agnieszki Chylińskiej na długo pozostaną w pamięci mieszkańców, turystów jak i fanów gwiazd.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył Rodzinny Park Rozrywki z efektowną karuzelą, która spełniła oczekiwania każdego uczestnika, a strefa Street Food zapewniła kulinarnych doznań. Najmłodszym uczestnikom nie znikał uśmiech z twarzy, który zapewniły zajęcia animacyjne z Klauniakami oraz Palmonutką. Energetyczne poszukiwanie zagubionych artefaktów zamieniło się w ekscytujące spotkanie z superbohaterami. Pokaz Pana Magicznego zaczarował nie tylko najmłodszych wielbicieli magii. Szkoła tańca Dance Center wprowadziła w taneczne, wakacyjne rytmy.

Ogromne wrażenie pozostawiła po sobie prezentacja wschodniej sztuki walki. Pokaz władania mieczem przygotowała grupa Nano Dojo Seimeikan Wschodnia Grupa Seimeido Polska. W Seimeido wykorzystuje się logikę oraz formy starodawnych, japońskich stylów walki mieczem, jak i nowe formy, o których publiczności opowiadał instruktor.

Wspólnie z mieszkańcami świętowało także jarosławskie Koło Pszczelarzy. Tajniki bartnictwa zdradzał Tomasz Petry, zwracając m.in. uwagę na to, jak należy obchodzić się z pszczołami. Na miejscu wirowano i odsklepiano miód, a pokazowy ul umożliwiał podpatrzenie i rozróżnienie owadów – królowej, robotnic i trutni. Zainteresowanych arkanami pracy pszczelarza nie brakowało.

Imprezą towarzyszącą Dniom Jarosławia była „Polska w kwiatach”, prowadzona przez Witolda Czuksanowa. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również na „Najpiękniejszy Ogród, Balkon/Taras 2019”, zorganizowany przez firmę Agroservice, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.

Organizatorem Dni Jarosławia był Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.


Bernadeta Korczewska
(Aktualizacja: 04.07.2019 14:23)
Galeria zdjęć
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Partnerzy