Aktualności

21.09.2019

Jarosławski Dzień Seniora

W Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, 21 września odbył się Jarosławski Dzień Seniora. Organizatorem był Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który oficjalnie otworzył wydarzenie, Jarosławska Rada Seniorów oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Jarosławski Dzień Seniora zrealizowany został w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok.

Wśród wielu atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyła się „Aleja zdrowia", gdzie konsultacjami, badaniami i poradami służyły: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Koło Terenowe w Jarosławiu, Koło Pszczelarzy w Jarosławiu, Centrum Dietetyczne Naturhouse, Farma Biologicznej Odnowy NATURA-PRO. Na stoiskach można było spróbować miodów, herbatki z sosny, czarnego czosnku, posłuchać o masażach olejami, naturalnych kosmetykach oraz uczestniczyć w pokazu ratownictwa medycznego.

Dzień Seniora to również rozgrywki sportowe, które w myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mocna rozgrzewka była wstępem do rekreacyjnego marsz z kijkami czyli nordic walking, poprowadzona przez przedstawicieli Klubu Jarosławskich Włóczykijów. Turniej gry w bule to już „zdrowa” rywalizacja, w której pierwsze miejsce zdobyli Seniorzy z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Koło Terenowe w Jarosławiu.

W części artystycznej wystąpili: Orkiestra Dęta Jarosław „Laudate Dominum", Zespół Piosenki Biesiadnej „Akademicy", z programem kabaretowym uczestnicy Dziennego Domu Senior +, Grupy Artystyczne CKiP w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie EM-ART. Znane melodie, wesołe piosenki, zabawne skecze oraz brawurowe i skoczne tańce były znakomitym wstępem do wspólnej potańcówki z zespołem De Facto.

Przewodniczący Jarosławskiej Rady Seniorów Marian Janusz podziękował burmistrzowi miasta Waldemarowi Paluchowi oraz dyrektorowi Centrum Kultury i Promocji Tomaszowi Wywrót za wsparcie finansowe i organizację wydarzenia.


Bernadeta Korczewska
(Aktualizacja: 16.01.2020 10:49)
Galeria zdjęć
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Partnerzy