Aktualności

10.01.2020

„Cebulowe Pole” – świat okiem Henryka Cebuli

Gwarnie, wesoło i ze smakiem było podczas wernisażu „Cebulowe Pole” Henryka Cebuli, który rozpoczął nowy sezon wystawienniczy w Galerii Głównej u Attavantich.

Wystawa, która jest przekrojem bogatej twórczości artysty, przyciągnęła wielu miłośników dobrej sztuki, nie tylko z Jarosławia. Wernisaż otworzyli Dariusz Tracz, zastępca burmistrza Miasta Jarosławia ds. Infrastruktury Społecznej oraz Tomasz Wywrót, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Nie zabrakło humorystycznych akcentów i ciepłych słów skierowanych pod adresem bohatera wieczoru.

Na zakończenie części oficjalnej wernisażu, po podłodze galerii potoczyła się…cebula! Jako że Henryk Cebula prócz bycia wybitnym artystą, jest również doskonałym pedagogiem, uwielbianym przez uczniów jarosławskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego, uczennice Anna Bobowicz oraz Klaudia Broda zaśpiewały dla niego dwa utwory muzyczne, a Julia Zarzecka zagrała na skrzypcach.

Wystawa „Cebulowe Pole” jest niejako wstępem do świętowania 40-lecia pracy artystycznej Henryka Cebuli. Artysta, który znany jest najbardziej z tworzenia karykatur i rysunków satyrycznych, niejednokrotnie podkreśla, że satyra ma w sposób zabawny zwracać uwagę na problemy, które w rzeczywistości zabawne nie są.

Na wystawie oprócz rysunków, prezentowane jest również malarstwo oraz rzeźba.

Wszystkim, którzy przybyli serdecznie dziękujemy za udział, a tych, którzy nie mogli uczestniczyć, zapraszamy do odwiedzin Galerii Głównej u Attavantich.

Wystawę można oglądać do 1 lutego br.

Ewelina Szymańska
(Aktualizacja: 16.01.2020 10:33)
Galeria zdjęć
Fot. Ewelina Szymańska
Partnerzy