Aktualności

25.01.2020

„Śliczna Panienka Jezusa zrodziła!”

Nastrojowe dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek wypełniły Salę Lustrzaną Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu podczas koncertu Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław”, który miał miejsce w sobotę 25 stycznia.

Mimo że przez ostatnie dni aura jest bardziej wiosenna niż zimowa, miłośnicy wspólnego kolędowania, którzy wypełnili Salę Lustrzaną do ostatniego wolnego miejsca, mogli się poczuć tak jak podczas wigilijnego wieczoru.

Chór, niezmiennie występujący od lat pod batutą Andrzeja Jakubowskiego, przygotował wspaniały program artystyczny, w którym królowały polskie kolędy i pastorałki, jak również zagraniczne bożonarodzeniowe piosenki. Koncert wprowadził słuchaczy w atmosferę spokoju, miłości i radości.

Tradycyjnie podczas koncertu wystąpili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu: Piotr Buszewski (fortepian), Franciszek Brzózka (trąbka), Wiktoria Dobrowolska (fortepian), Maja Korczewska (flet) i Weronika Korczyńska (flet).

Zwyczaj wspólnego kolędowania zapoczątkowany jeszcze w czasach starożytnych, który tak chętnie kultywowany był w polskiej tradycji zwłaszcza w czasach zaborów i wojennej zawieruchy, obecnie powoli zanika. Tym bardziej cieszy, że rokrocznie odbywa się koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław”.

Ewelina Szymańska
(Aktualizacja: 30.01.2020 09:28)
Galeria zdjęć
Partnerzy