Jesteś tutaj:Strona głównaFilmy

Filmy

Otwarcie Sezonu Artystycznego 2012/2013

Pobierz Flash Player żeby zobaczyć wideo.


Grający z niebywałą wręcz lekkością i swobodą artyści, zaczarowali zgromadzoną w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu publiczność, przenosząc ją do sal koncertowych XIX-wiecznej Europy – epoki, w której nastąpiła eksplozja wybitnych wirtuozów fortepianu i skrzypiec.

Podczas koncertu spod palców Kościka i Revicha, w oryginalnych interpretacjach, płynęły dzieła mistrzów – Pablo Sarasate, Piotra Czajkowskiego, Fryderyka Chopina, Siergieja Rachmaninova czy Reinholda Glière. Entuzjazm oraz dreszcz wzruszenia, to tylko niektóre z pozytywnych emocji wywołanych występem utalentowanych muzyków, studentów z Wiednia. Zachwyt publiczności najlepiej oddały długie owacje na stojąco, kończące wydarzenie.

Podejmowane przez CKiP, początkowo nieśmiałe próby organizowania, m.in. koncertów muzyki klasycznej, w trakcie 4 lat działalności, z miesiąca na miesiąc spotykały się z coraz większą przychylnością oraz zainteresowaniem publiczności. Spektakularny koncert oraz zainteresowanie z jakim spotkała się inauguracja tegorocznego sezonu artystycznego u Attavantich, najlepiej świadczą o spopularyzowaniu w Jarosławiu form sztuki wysokich lotów, do których niewątpliwie należą koncerty muzyki poważnej.

Autorem zamieszczonego filmu jest Krzysztof Peszko.

Partnerzy