Galeria Główna u Attavantich

Window to Nature - Erich Lechner

Data wystawy: 13.04.2014-07.05.2014

„Nazywam się Erich Lechner. Przez 40 lat mieszkałem w austriackim Irdning, w regionie Styria, który geograficznie znajduje się w centrum Austrii . Irdning jest małym miastem, które liczy 2 500 mieszkańców , leżącym w otoczeniu alpejskich szczytów.

Pracowałem jako nauczyciel, pedagog sztuki. Przygodę z malarstwem rozpocząłem w 1978 roku myśląc bardziej o sobie, niż o publiczności. Jestem fanem impresjonistów. Specjalizuję się w szczególności w technice pasteli olejnych.

Tytuł „Window to Nature” opisuje ogólną tematykę moich obrazów. Window (okno) jest moją potrzebą do produkcji zdjęć, odzwierciedlających malowniczą atmosferę. Podobnie jak w malarstwie impresjonistów, również u mnie światło odgrywa najważniejszą rolę.

Moje prace nie są edytowane. Sztuka polega na uznaniu danego segmentu obrazu. Nie przykładam żadnej wartości do sensacyjnych oświadczeń i dokumentów. Nie nadaję się do prowadzenia dyskusji o kwestiach technicznych, natomiast chętnie rozmawiam o treści obrazu, kompozycji, jego elementach graficznych, kolorze i wrażeniu, jakie daje światło.

Wystawa w Jarosławiu jest moją czwartą ekspozycją. Jestem dumny, że mogę zaprezentować swoje prace w tak pięknych wnętrzach Galerii Głównej u Attavantich oraz dziękuję wszystkim, dzięki którym organizacja wystawy stała się możliwa. Jestem wdzięczny panu Jarosławowi Pagaczowi za mediację oraz Marcie i Oli Ulma za pomoc.

Wszystkie projekty można zamówić jako oprawione zdjęcia w formacie 80/60, 70/50, 45/35 oraz w małym formacie 30/20.

Obrazy udekorują ściany, upiększą pokoje, salony, a dzięki temu, że są osobiste i dają zrównoważony efekt artystyczny, wyróżniają się od innych, proponowanych na rynku dzieł malarskich”.

Erich Lechner

Partnerzy