Galeria Główna u Attavantich

Monika i Damian Waliczek - wystawa przekrojowa

Data wystawy: 07.11.2015-01.12.2015

Monika Kapusta-Waliczek i Damian Waliczek

 Monika i Damian spotkali się w Wyższej Szkole Pedagogicznej obecnej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Tam kształcili się i współtworzyli Ogólnopolską Grupę Artystyczną „Spoiwo”. Razem obronili dyplom, Monika z malarstwa w pracowni prof. Leona Macieja, a Damian z grafiki warsztatowej u prof. Ewy Zawadzkiej.

 Od 15 lat prowadzą swoją własną pracownię artystyczną, zajmując się głównie malarstwem, grafiką, rysunkiem, ceramiką, projektowaniem graficznym i fotografią.

Przez parę lat prowadzili jedną z jarosławskich galerii, realizując się przy organizowaniu wystaw, happeningów, akcji artystycznych i plenerów. Są twórcami wielu znanych projektów, znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących w mieście.

 W swoim dorobku mają sporo wystaw indywidualnych i zbiorowych, prace wystawiali w kraju i za granicą: niektóre znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, na Słowacji, Anglii, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, ale najważniejsze dla nich to te pozostające w Polsce.

   Zawodowo są nauczycielami i pracują w Jarosławiu, silnie związani z lokalnym środowiskiem artystycznym, m.in. Zespołem Szkół Plastycznych, Centrum Kultury i Promocji i Miejskim Ośrodkiem Kultury.

 To pierwsza w tym duecie wystawa gdzie oboje prezentują przekrój swoich dokonań na przestrzeni minionych wspólnie spędzonych lat.

źródło

 

Partnerzy