Galeria Główna u Attavantich

Michał Nowik "Lwów w obiektywie - blaski i cienie"

Data wystawy: 05.09.2015-15.09.2015

MICHAŁ NOWIK

Urodzony w drugiej połowie XX wieku. Na co dzień jest wydawcą, czyli w dzisiejszych czasach człowiekiem, któremu zbyt wiele się wydaje. :) Jest pracoholikiem, ale mimo wszystko znajduje czas na wyjazdy fotograficzne między innymi w ulubione  Bieszczady i rozkoszowanie się sagą Gwiezdnych Wojen. Wszystkiemu co robi, towarzyszy muzyka Pink Floyd.

Fotografią pasjonuje się od dzieciństwa. Gdzieś w zakamarkach szafy leżą jeszcze Smiena, Fied i Zenit. Pamięta zapach wywoływacza i ten magiczny moment, kiedy pojawiał się obraz.

Interesują go zarówno pejzaże, jak i napotkani ludzie. Z przyjemnością uwiecznia także swojego rudego kota Fendera. Od pewnego czasu prowadzi wraz z żoną blog kulinarny, któremu towarzyszy fotografowanie "tego, co mu żona zgotuje".

Jest członkiem i wiceprezesem Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego, wielokrotnie wystawiał swoje fotografie i nie bez dumy stwierdzał, że sie podobały. Ostatnia wystawa Powroty cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Od pewnego czasu wraz z grupą przyjaciół podjął się niemałego wyzwania, jakim jest wydawanie Opolskiego Magazynu Fotograficznego Mocny Kadr. Efekty można zobaczyć na stronie mocnykadr.pl Pismo adresowane jest do wszystkich miłośników dobrej fotografii.

Partnerzy