Galeria Główna u Attavantich

Nocne rozmowy ze świętymi - Wojciech Trzyna

Data wystawy: 09.11.2019-30.11.2019

Galeria Główna u Attavantich zaprasza na niezwykły świat skąpany w pięknie...czyli wystawę malarstwa Wojciecha Trzyny - "Nocne rozmowy ze świętymi" 

Wojciech Trzyna jest jednym z tych nielicznych, oryginalnych artystów, którzy nie bacząc na panujące aktualnie w sztuce mody i „izmy”, tworzy dzieła niszowe, ale niezwykle szczere, które budzą w widzu niezwykłe doznania.
Jest absolwentem jarosławskiego Liceum Plastycznego, a następnie kierunku Wychowanie Artystyczne Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Będąc uczniem Edwarda Kieferlinga i Mariana Stelmasika, czerpał doświadczenia i naukę od swoich mistrzów, zachowując jednakże indywidualny styl i malarskie zainteresowania. Jako pasjonat historii Polski i sztuki europejskiej często cytuje dzieła wielkich malarzy, interpretując je po swojemu i nadając im własny warsztatowy komentarz. Nie przywiązuje szczególnej wagi do podłoża, na którym maluje i rysuje. Od kogoś dostanie ramę, znajdzie gdzieś kawałek płyty pilśniowej – ważne, że ma na czym tworzyć. Zawsze jednak używa profesjonalnych farb i mediów z wysokiej półki, do czego przykłada wielką wagę. Od początku jego artystycznej drogi głównym nurtem jego zainteresowań pozostaje malarstwo sakralne, reprezentowane zarówno przez czołówkę malarzy znanych w historii sztuki, jak i podpatrywane w sztuce nieprofesjonalnej, zwanej naiwną.

Partnerzy