Galeria Główna u Attavantich

Cebulowe Pole – Henryk Cebula

Data wystawy: 10.01.2020-01.02.2020

Galeria Główna u Attavantich

zaprasza na wystawę

Cebulowe Pole” Henryka Cebuli.

Na wystawie, która jest przekrojem bogatej twórczości artysty, znajduje się malarstwo, rysunek, rysunek satyryczny oraz rzeźba.

Czas trwania wystawy: 10 stycznia – 1 luty

 

Henryk Cebula urodził się 21 października 1953 r. w Sieniawie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (lata 1968-1973 ). Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1981 r. w pracowni rzeźby prof. Jerzego Bandury. Ma za sobą 115 wystaw indywidualnych, 205 nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą, udział w ponad 2000 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Publikował w ponad 40 tytułach prasowych.
Nagrodzony trzema ERYKAMI przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury, odznaczony Srebrną Szpilką, Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego GLORIA Artis, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.
Autor rzeźby „Ławeczka” Edwarda Kieferlinga w Jarosławiu. Przez 15 lat prowadził galerię satyry w Jarosławiu . Od 1982 roku pracuje w Jarosławskim Plastyku… do dnia dzisiejszego. Nagrodzony JAROSŁAWEM i Przeworskim RATUSZEM. Były wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w Warszawie. Uprawia rzeźbę, malarstwo, rysunek, rysunek satyryczny, ilustrację i karykaturę. Publikuje w czasopismach, ilustruje książki, organizuje wydarzenia artystyczne.

Partnerzy