Galeria Główna u Attavantich

W HOŁDZIE DLA JANA PAWŁA II

   Galeria główna u Attavantich

prezentuje wystawę zbiorową

"W hołdzie dla Jana Pawła II"

czas trwania

30 kwietnia do 21 maja 

 

 

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina

w Jarosławiu zapraszają na wystawę oraz koncert " W hołdzie dla Jana Pawła II".

                                 

 Wernisaż wystawy rozpoczął  się uroczystym koncertem w Sali Lustrzanej CKIP

 

Artyści, którzy biorą udział w wystawie:

S. Białogłowicz, H. Cebula, M. Cebula, M. Ferenc, J. Ferenc, G. Frydryk, B. Gmiter, M. Siuta-Górecka, S.Górecki, J.H. Hrycek, I. Janicki, D. Jasiewicz, M. Kozak, A. Krawczyk, M. Młynarska, J. Mróz-Zasowska, I. Oryl, E. Piekarska, M. Piśko, J. Plucha, E. Sączawa, J. Sobczyk, S. Sobczyk, M. Stęc, M. Świeca-Dzierżak, S. Świeca, Janusz Szpyt,H. Zabłocka

Holl I i II piętro; J. Czechowicz, H. Górecki, J. Ślusarz, E. Śliwińska, B. Starzecka, A. Wilczyńska 

 

Wystawa " W hołdzie dla Jana Pawła II" jest szczególnym wydarzeniem kulturalnym. Artyści, którzy biorą w niej udział oddali hołd największemu Polakowi, który zmienił nie tylko Polskę. Swoim życiem, postępowaniem jak również głęboką wiarą pokazał całemu światu jak wielkie jest słowo Boże i jaką siłę sprawczą posiada.

O naszym wielkim Papieżu Polaku mówiło się bardzo wiele, On sam chętnie spotykał się z wiernymi uczestnicząc w licznych pielgrzymkach. Jego mistyczna moc była czymś niezrozumiałym dla przeciętnego człowieka, zasady którymi się kierował oraz prawdy których strzegł sprawiły, że jego pontyfikat wpisał się w historię Kościoła jako czas niezapomniany obfitujący w miłość, zrozumienie, tolerancję, oraz głęboką więź z Bogiem. Nie ma na świecie odpowiednich słów na to by opisać kim był Jan Paweł II, aby móc wgłębić się w tą niewiarygodną postać należy kierować się Jego słowem zapisanym w licznych encyklikach, żartobliwych cytatach oraz życiu człowieka żyjącego w dwóch wymiarach - ludzkim oraz Boskim. Galeria u Attavantich prezentuje wystawę niespotykanie ważną, hołd oddawany Papieżowi to podziękowanie za to kim był dla nas Polaków, to szacunek najwyższy, dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcą oddać Hołd zatrzymując się przed Janem Paweł II.

 

Takie wydarzenie zdarza się bardzo rzadko, Jan Paweł II gości u Attavantich na każdej kondygnacji, można go spotkać w Galerii głównej u Attavantich, Galerii w Holu, Galerii Debiutów oraz przy Sali Lustrzanej CKIP na II  piętrze.

 

http://www.opoka.org.pl/zycie_kosciola/jan_pawel_ii/

 

Jeśli miłość największa w prostocie,
a pragnienie najprostsze w tęsknocie,
więc nie dziw, że pragnął Bóg,
aby najprostsi Go przyjęli,
ci, którzy dusze mają z bieli,
a dla miłości swej nie znają słów….

 Jan Paweł II

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

Partnerzy