Galeria w Holu u Attavantich

Tomasz Bielański - Sen Ikara

Data wystawy: 05.04.2013-08.05.2013

Galeria w Holu u Attavantich
prezentuje wystawę fotografii autorstwa

Tomasza Bielańskiego pt. „Sen Ikara”

Czas trwania:
5-27 kwietnia 2013
Wstęp wolny!!!!

5 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Tomasza Bielańskiego pt. „Sen Ikara”.  Serdecznie zapraszamy.

Autor opowiadał o tym kiedy i w jakich okolicznościach powstawały prezentowane fotografie. Tematyka wystawy związana jest z lotnictwem a co za tym idzie z głębokimi emocjami, adrenaliną oraz przekroczeniem własnego strachu. Każdy z nas może poczuć się jak tytułowy „Ikar” wystarczy zapisać się na pierwsze lekcje w Aeroklubie pod czujnym okiem instruktorów. Zachętą do takiej ekstremalnej formy spędzania czasu jest wystawa, którą możecie Państwo zwiedzać w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu ul. Rynek 5./autor: Irmina Kardaszyńska

Tomasz Bielański – rzeźbiarz, fotograf

Ukończył studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych w Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie, pracownia specjalizacyjna – rzeźba.

Od 19 lat podejmuje prace rzeźbiarskie w zakresie renowacji zabytków i aranżacji wnętrz szczególnie specjalizuje się w portrecie. Na stałe związany jest z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu, gdzie prowadzi Klub Studencki ENIGMA, w którym organizuje liczne wystawy fotografii, grafiki, malarstwa oraz rzeźby.

Bierze udział w wystawach w kraju i za granicą, uczestniczy i organizuje plenery, prowadzi warsztaty rzeźbiarskie. Jest miłośnikiem lotnictwa zwłaszcza szybownictwa, któremu z pasją poświęca każdą wolną chwilę. Efektem tej pracy jest dzisiejsza wystawa, fotografie prezentowane na wystawie zostały wybrane z materiału zgromadzonego w latach 2010-2012 podczas pobytu w trzech Aeroklubach AZJ Laszki, AOS Bezmiechowa oraz Aeroklub Podhalański.

Partnerzy