Galeria w Holu u Attavantich

Kacper Loc "Detale Miasta"

Data wystawy: 02.08.2016-20.08.2016

Wystawa fotografii „Detale Miasta” jest debiutancką wystawą tego fotografa.

Zdjęcia wykonane na terenie jego rodzinnego miasta – Jarosławia, mają zwrócić uwagę na pomijane obiekty architektoniczne. Często przez brak czasu, pośpiech i przytłaczające nas obowiązki nie zauważamy pewnych szczegółów które otaczają nas na każdym kroku.
Prezentacja wykonana przez Kacpra ukazuję, że Jarosław pełen jest rozmaitych gzymsów, ornamentów bądź przepięknych zwieńczeń które jako mieszkaniec doskonale odnajduje i zawiera je w swoich kadrach. W ten sposób daje nam wyraźny sygnał do tego by zwolnić choćby na moment, zastanowić się nad wskazanymi miejscami, spróbować je odnaleźć.
Ile razy przechodziliśmy obok danego miejsca kompletnie nie widząc, że wystarczy podnieść głowę by zobaczyć coś pięknego?
Jak często nie przykładaliśmy zbytniej uwagi do zdobień bądź rozmaitych wzorów?
Poprzez prostą ekspozycję i naturalność zdjęć mamy możliwość przeniesienia się w te miejsca które codziennie mijamy bezwiednie. Ukazuje to jak dużo rzeczy nie zauważamy i co traci piękno, szczegóły które mogą nie raz nas zaskoczyć.

„Detale Miasta” to nie tylko wystawa fotografii tu, w tej Galerii, „Detale Miasta” to wystawa która zaczyna się zaraz po wyjściu z niej w naszych głowach.

Partnerzy