Galeria w Holu u Attavantich

Wystawa fotograficzna JAF "Mamy to"

Mamy pasję!

Mamy rok doświadczenia!

Mamy chęć rozwoju!

Mamy plany!

Mamy ambicje!

Mamy to!

 

Wystawa fotograficzna prezentuje prace z okazji pierwszej rocznicy powstania Jarosławskiej Agencji Fotograficznej. Stowarzyszenie prowadzi, podpowiada i zachęca młodych adeptów do rozwijania pasji, umiejętności i świadomości w zawodzie fotografa. Jest to grupa dla wszystkich, którzy dopiero odkrywają swój punkt widzenia, ludzi którzy pragną rozwijać lub kontynuować aktywność w tej dziedzinie. Członkami są przeważnie uczniowie jarosławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 Prezentowane prace nie przedstawiają dokładnego opisu czy też streszczenia wydarzeń z życia tej młodej grupy – a było ich dużo. Liczne wystawy, warsztaty, kilka plenerów, masa wydarzeń nad którymi JAF posiadał patronat medialny. Najważniejszym jest organizacja zbiorowej wystawy fotograficznej dla dziewięciu klubów z terenu województwa podkarpackiego, z którymi cały czas budujemy współprace. Jak na tak krótki okres działalności mogą pochwalić się większą aktywnością w życiu miasta niż niejeden klub fotograficzny w Polsce.

 Ta wystawa ma na celu pokazanie indywidualności zarówno aktywnych członków, jak i przyjaciół JAF, z którymi los nas połączył przez ostatni rok w czasie wspólnej pracy. Tematyka jest różnorodna, ponieważ każdy posiada swoją wrażliwość na otaczający nas świat. Każdy z twórców wystawiający swoje zdjęcia miał dowolność tematu oraz ilości pokazanych zdjęć. Do odbiorcy należy ocena historii, treści, kompozycji, kolorów, kontrastu, manipulacji, wizji czy nawet samego autora prezentowanych prac. Dlatego również każda rama to osobne projekty różnych osób, połączone przez grupę w której działają.

 

Partnerzy