Galeria w Holu u Attavantich

Natalia Krzywda - ECHO

Data wystawy: 01.02.2017-28.02.2017

Natalia Krzywda
Urodziła się w Krośnie. Obecnie studentka pierwszego roku studiów magisterskich na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2016 roku obroniła dyplom licencjacki w pracowni rysunku prof. zw. dr hab. Stanisława Góreckiego, dr hab. prof. UR Marleny Makiel - Hędrzak oraz dr hab. prof. UR Renaty Szyszlak.

Największa inspiracją do cyklu Echo było to, że człowiek przypomina białą kartkę, na której każdy ślad jest odbiciem i echem doznań oraz przebytych doświadczeń. Echo jest dialogiem z własnymi przeżyciami, ich analizą i opisem.

Głęboka czerń kontrastuje z delikatnymi śladami ołówka. Mocny kontur kończy i daje początek czemuś innemu, jest wyodrębniony lecz tworzy całość z subtelnymi przetarciami. Wszystko to jest wzajemnym dopełnieniem. Linearyzm podkreśla atuty gradacji szarości, pozostawionej przez ołówek, a ona zaś wyłania linie. Inspiracja to życie, pytanie – jaki wpływ ma czas oraz droga jaka przebyliśmy na kształtowanie nas samych. Cały zbiór zdarzeń jest tchnieniem w coś nowego, co można określić jako samorealizacja, dalszy rozwój. Przeżycia, sytuacje i ludzie, wszystko to napotykamy na swojej drodze jest lustrem naszego wnętrza, dzięki któremu możemy zrozumieć siebie.

Partnerzy