Inne

15.09.2018

Szkoła Rysunku Odręcznego

15 września o godz. 9.30 w Galerii Głównej u Attavantich rozpoczynamy kolejny rok szlifowania plastycznych talentów! Zajęcia już po raz szósty prowadzone będą przez artystę, architekta wnętrz, nauczyciela – Pana Damiana Waliczka.

Celem przede wszystkim jest przygotowanie osób do egzaminów na wydziały architektury wnętrz i krajobrazu, ale także tych którzy rysunek traktują hobbystycznie. Zakres tematów i realizacji obejmuje konstruowanie brył, perspektywę, postać, detal architektoniczny, pejzaż z projektowaniem zieleni, martwą naturę. Ideą jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej w oparciu o rysunek konstrukcyjny, umiejętność obserwacji i skalowania. Rysowanie z uwzględnieniem przeźroczystości obiektów, wykonywanie rzutów i przekrojów.

Istotne jest aby rysujący mogli przenosić obiekty z natury dającej autentyczny, nie spłaszczony obraz, czyli naturalnego kształtu i wielkości, dlatego zajęcia też prowadzone są   w ciekawych miejscach, jak parki zieleni czy wnętrza obiektów zabytkowych. Osobnym zagadnieniem jest tworzenie światłocienia, walorowania i uzyskiwania zamierzonych faktur. W programie także realizowane są tematy egzaminacyjne z lat ubiegłych niektórych uczelni  w Polsce. Po każdych zajęciach omawiane są wykonane ćwiczenia, dając korektę i uwagi do dalszej pracy./ Damian Waliczek

Marlena Dudek
(Aktualizacja: 22.09.2018 09:45)
Galeria zdjęć
Partnerzy