Inne

10.02.2018

Już jest! Multiprzewodnik po Jarosławiu i Svidniku

Jarosław i Svidnik realizują projekt, w ramach którego powstały: aplikacja mobilna oraz portal www, oprowadzające po obu miastach.

W multiprzewodniku w prosty sposób można wybrać zarówno zwiedzane miasto, jak i język opisów (do wyboru: polski, słowacki i angielski). W aplikacji znajdziemy również audioprzewodniki po najważniejszych obiektach z opcją geolokalizacji i nawigacji do nich. Zarówno na stronie www jak i w aplikacji znajdują się bazy: obiektów, wydarzeń, miejsc i tras, które ułatwiają zwiedzanie. Użytkownik ma możliwość wyszukiwania i filtrowania obiektów, a wszystkie z nich posiadają lokalizację GPS. Urozmaiceniem przewodnika mobilnego jest miejska gra terenowa z wierszowanymi zagadkami, quizzami oraz puzzlami.

Zarówno strona www jak i aplikacja posiadają udogodnienia dla osób niedowidzących. Strona jest zgodna ze standardem WCAG 2.0, a w aplikacji najważniejsze zabytki posiadają audiodeskrypcję. Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 i zrealizowany przez Amistad na zlecenie Urzędu Miasta Jarosławia.

Aplikację można już ściągnąć bezpłatnie z witryn Google Play lub App Store.

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony  www.jaroslaw-svidnik.pl.

Więcej informacji o aplikacji i projekcie TUTAJ.

Aleksandra Toczek-Borysiuk
(Aktualizacja: 01.02.2018 11:03)
Galeria zdjęć
Partnerzy