Inne

10.04.2019

Grupy Artystyczne dla Seniorów

Zapraszamy do zapisywania się do grup artystycznych dla seniorów, działających przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Wszystkich chętnych, prosimy o kontakt z dyrektor artystyczną Dorotą Białek.

„Sway” to zespół piosenki estradowej tworzący widowiska muzyczne. Powstał przy Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu w 2012 roku. Do chwili obecnej zespół przygotował 4 programy wokalno- taneczne: „Piosenki z tamtych lat”, „Les Chaps Elysees”, „Wspomnień czar”, „Zapomniane melodie”. W 2017 roku „Sway” otrzymał II nagrodę na ogólnopolskim przeglądzie twórczości seniorów w Warszawie (IX Juwenalia III Wieku). Od początku swojej działalności zespół pracuje przy CKiP.

Kabaret „Młodzi Duchem” powstał w 2009 roku przy Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu. Do chwili obecnej wystawił spektakle: „Wylecz się sam”, „Jak Adam i Ewa”, „Prysły zmysły”, „Czekoladki z wiśniami... ostrzegają przed oszustami”, „W co się bawić?”, „Prawie wszystko o mężczyźnie i kobiecie”, „Historia kołem się toczy”, „To się zdarza”. Wśród licznych osiągnięć i nagród, w listopadzie 2015 roku kabaret otrzymał III miejsce w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz my”, a w czerwcu 2016 roku - II nagrodę na „Juwenaliach III wieku” w Warszawie. Od początku swojej działalności zespół pracuje przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Teatr „Baccalaureus" powstał w 2010 roku przy Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu. Wśród wielu wystawionych na scenie spektatkli znalazły się dwa krótkie utwory satyryczne wywodzące się z okresu Baroku: „Poswarek tabaki z gorzałką” i „Sejm białogłowski”, a także przedstawienia teatralne: „Z jakim się wdajesz takim się stajesz” i „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry oraz sztuki „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna” Aleksandra Fredry”, „Balladyna”, „Divertimento dentystyczne” i „Mężczyzna do wzięcia”  Jeremiego Przybory z muzyką Bernarda Augustynowicza, „Opis obyczajów za panowania Augusta III” wg Jędrzeja Kitowicza z muzyką Bernarda Augustynowicza. Teatr otrzymał m.in. I nagrodę  na Juwenaliach III wieku w Warszawie oraz, w 2017, II miejsce za monodram „Archanioł Gabriel” w wykonaniu pani Czesławy Lis.

Zespół tańca towarzyskiego „Balans” powstał w 2018 roku. Prowadzi go pani Paulina Kruczyńska – Paszek. Wśród dotychczasowych osiągnięć znalazł się układ tanga na cztery pary oraz występy w Jarosławiu i Rzeszowie.

O działalności grup można poczytać także tutaj: http://www.ckip.jaroslaw.pl/grupy-artystyczne

Aleksandra Radlak
(Aktualizacja: 10.04.2019 10:53)
Partnerzy