Jarmark Jarosławski 2018

Historycy uważają, że sierpniowy jarmark jarosławski był największym z ówczesnych zjazdów kupieckich w Rzeczpospolitej. „Obfitość i różnorodność towarów, bardzo duża reprezentacja kupców z Europy i Orientu sprawiały, że jarmarki jarosławskie już przez współczesnych uznane zostały po frankfurckich za najsławniejsze w Europie” (A. Wagner, Handel dawnego Jarosławia, Lwów 1929)

Przed nami kolejna edycja Jarmarku Jarosławskiego. Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia. Znów przez cztery dni na Rynku będzie można spotkać kupców z różnych stron świata. Wraz z nimi pojawią się unikatowe i oryginalne produkty.

Jarosław zmieni się w gwarne, kupieckie miasto.

Karty zgłoszeniowe oraz regulamin do pobrania w załącznikach poniżej. 

REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIOWA
RODO Klauzula informacyjna

Jarmark Jarosławski to wydarzenie nawiązujące swoją koncepcją do historii Jarosławia, szczególnie zaś do jarmarków uważanych przez historyków za największe zjazdy kupieckie w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Sednem wydarzenia jest handel, równie ważne jednak są odbywające się w tym czasie wydarzenia kulturalne. Koncerty, teatry, warsztaty, występy ulicznych muzyków, gry tradycyjne z różnych stron świata, uzupełniają aspekt handlowy i tworzą unikalną atmosferę wielokulturowego święta. Dodatkowo, równolegle z Jarmarkiem trwa Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”

Przypomnijmy sobie jak wyglądał zeszłoroczny Jarmark Jarosławski.

 

Jarmark Jarosławski 2017

 

Partnerzy