Koncerty

07.03.2019

Grupa MoCarta

W czwartek, 7 marca, w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu odbędzie się koncert Grupy MoCarta.

W skład kwartetu wchodzą: Filip Jaślar – pierwsze skrzypce, Michał Sikorski – drugie skrzypce, Paweł Kowaluk – altówka i Bolesław Błaszczyk – wiolonczela. Każdy utwór tej znanej grupy stanowi starannie dobrane fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączone wraz z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w całość, która doprowadza Publiczność do spontanicznych wybuchów radości, a czasem nawet do łez. Kwartet rocznie gra około dwustu koncertów w Polsce i za granicą. Oprócz Polski, występy Grupy MoCarta obejrzano w ponad czterdziestu państwach świata. Wśród licznych nagród, zbobytych przez tej wyjątkowy kwartet, znalazły się Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru „Złota szpilka”II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKA oraz Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście w 2002.

Sami o sobie, w słowach zmarłego tragicznie członka zespołu Artura Reniona, mówią tak: "Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.”

Wszystkich wielbicieli muzyki zapraszamy na finalny koncert Festiwalu.

Bilety, w cenie 50zł, odstępne są w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej (Rynek 5). Zachęcamy do zakupu biletów w pakiecie z dziesięcioprocentową zniżką, na wszystkie trzy koncerty, wchodzące w skład VIII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. 

 

Aleksandra Radlak
(Aktualizacja: 13.02.2019 12:43)
Partnerzy