Koncerty

„Był taki ktoś, kogo nie zastąpi nikt”

18 listopada w ramach Wieczorów u Attavantich zorganizowany został kolejny koncert, w trakcie którego przypomniano największe przeboje znanych muzyków, których już z nami nie ma.

Niepodległa – koncert Chóru Mieszanego „Jarosław”

10 listopada Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław” wystąpił w Sali Lustrzanej z koncertem „Niepodległa”, podczas którego wyśpiewał najważniejsze polskie pieśni patriotyczne.

Operowy Wieczór u Attavantich

Data: 28.10.2017
28 października przed publicznością zgromadzoną w Sali Lustrzanej z operą „La serva padrona” wystąpiło Studio Operowe „Halka” działające przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Tyle słońca... czyli otwarcie IX Sezonu Artystycznego u Attavantich

Data: 14.11.2017
W sobotni wieczór, 14 października odbyła się inauguracja IX Sezonu Artystycznego u Attavantich.

Wieczór fortepianowy Marcina Dominika Głucha

Data: 06.10.2017
Pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor – Marcin Dominik Głuch wystąpił 6 października z recitalem fortepianowym w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

Koncert Chóru Katedralnego z Chmielnitskiego

Data: 13.09.2017
13 września w cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu z niezwykłym koncertem wystąpił Chór Katedralny z Chmielnitskiego na Ukrainie. Świątynię wypełniły dźwięki pięknych religijnych pieśni.

Sholem i muzyka klezmerska

Data: 12.09.2017
12 września uczestnicy Festiwalu Kresowego wysłuchali koncertu zespołu SHOLEM, który przeniósł na jarosławski grunt swój klezmerski temperament, łącząc go z melodiami z dalekiej Serbii.

Sarakina

Data: 10.09.2017
10 września, w niedzielę wieczorem polsko-bułgarsko-czeska grupa SARAKINA przeniosła uczestników Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej w świat muzyki bałkańskiej.
Partnerzy