Relacje z koncertów

23.02.2019

Yaga Kowalik - Koncert piosenki francuskiej

W sobotę, 23 lutego, Sala Lustrzana wraz z widownią przeniosła się w romantyczną scenerię francuskich kawiarenek. Wszystko za sprawą Yagi Kowalik (śpiew), której na scenie towarzyszył Walenty Dubrowskij (aranżacja, akordeon).

W związku z nagłą śmiercią Yana Zbiegiela, który miał wystąpić w Sali Lustrzanej z koncertem "Paryżu kocham cię", w sobotni wieczór odwiedziła nas Yaga Kowalik - znakomita wokalista i kompozytorka, a prywatnie żona zmarłego artysty. Yaga zachwyciła i wzruszyła nas niezwykle eskpresyjną interpretacją utworów Edith Piaf, Juliette Greco oraz innych ikon piosenki francuskiej. Znane i lubiane przeboje wzbogacone zostały o sentencje w języku polskim, co - wraz z charyzmatycznym głosem wokalistki i pełnym liryzmu brzmieniem akordeonu - wprowadziło publiczność w ich treść i nastrój, który można nazwać jednocześnie intymnym, urokliwym i pełnym wzniosłej powagi.

Jadwiga „Yaga” Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 90. przebywała na stypendium w Paryżu, gdzie uczęszczała do prestiżowego Conservatoire Mobel prowadzonego przez Alice Dona.
Przebywając we Francji uległa fascynacji twórczością Barbary, czyli Monique Serf – wybitnej poetki, kompozytorki i piosenkarki. Yaga Kowalik dokonała interpretacji piosenek Barbary, które stały się zalążkiem spektaklu muzyczno-estradowego zatytułowanego „Barbara – historia życia”.
Jej koncerty spotykają się ze znakomitą opinią zarówno w kraju jak i za granicą. Tak było i tym razem. 

Artystom oraz publiczności serdecznie dziękujemy za pełen muzycznych i wizualnych wrażeń Wieczór u Attavantich!

Aleksandra Radlak
(Aktualizacja: 26.02.2019 15:53)
Galeria zdjęć
Partnerzy