Wydawnictwa

Adam i Jadwiga Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia - B. Caillot Dubus, M. Brzeziński

Fascynująca opowieść o losach rodu Czartoryskich na tle wydarzeń XX w. uporządkowana przez wnuczkę Adama i Jadwigi, Barbarę Dubus i historyka Marcina Brzezińskiego, wzbogacona materiałem fotograficznym.

Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu. Ludzie, miejsca, potrawy

Książka to kulinarna opowieść o siedmiu powiatach - rzeszowskim, łańcuckim, leżajskim, przeworskim, jarosławskim, przemyskim i lubaczowskim.

Kalendarz Wielokulturowy 2015

Zapraszamy do nabycia Kalendarza Wielokulturowego na 2015 r. W publikacji oprócz archiwalnych fotografii i 3 kalendariów - gregoriańskiego, juliańskiego oraz żydowskiego, można znaleźć opisy głównych...

Podkarpackie od Kotliny Sandomierskiej po Bieszczady. Przewodnik – M. i M. Osip-Pokrywkowie

Książka nie jest typowym przewodnikiem. To zbiór 60 esejów bogato ilustrowanych autorską fotografią. Każdy z nich poświęcony jest odrębnemu miejscu, a wszystkie razem stanowią autorski wybór atrakcji.

Na Bieszczadzkich Obwodnicach. Cz. 4 Wokół Gór Słonnych – S. Orłowski

Czwarty przewodnik turystyczny z serii Na bieszczadzkich obwodnicach. Zawiera ponad 330 fotografii, m.in. cerkwi, kościołów, zabytków, muzeów oraz panoramy miejscowości leżących na trasie przejazdu.

Magiczne zwierzenia - Alicja Zając

Tomik poezji złożony z przemyśleń Alicji Zając – Prezes Jarosławskiej Fundacji Pomocna Dłoń, przedstawiający miłość do świata, podziw dla otaczającej przyrody oraz przywiązanie do ludzi.

Bieszczady od Komańczy do Wołosatego – S. Kryciński

Historyczno-kulturowa wędrówka po Bieszczadach od Komańczy, przez masyw Chryszczatej, Otryt – do Wołosatego. Przywraca pamięci m.in. bieszczadzkie losy W. Pola, K. Turowskiego i J. Podoleckiego.

Tajemnice Jarosławskich Podziemi - Z. Kohutek, Z. Zięba

Książka jest hołdem dla budowniczych dzielnicy staromiejskiej oraz dla tych, którzy przyczynili się w czasach współczesnych do zrewaloryzowania podłoża gruntowego i uratowania jej historycznej zabudowy.
1 2 3 4 5 6 Następne » 
Partnerzy