Wydawnictwa

08.02.2018

Wzgórze pobożności. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu – Jacek Marian Hołub

„Wzgórze pobożności. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu” – to przewodnik dla pielgrzymów i turystów. Świątynia Pani Jarosławskiej z cudowną, łaskami słynąca Pietą jest znanym ośrodkiem kultu archidiecezji przemyskiej i województwa podkarpackiego. Rzeźba Matki Bożej trzymającej na kolanach zmarłego Jezusa nie przestaje przyciągać zarówno pielgrzymów, podróżników, jak i miłośników sztuki. Książka zadedykowana została autorowi licznych publikacji naukowych dotyczących miasta Jarosławia – doktorowi Kazimierzowi Gottfriedowi.

Przewodnik rozpoczyna się od przybliżenia początków powstania miasta, zaś kolejne strony to szczegółowy opis losów „Panny Marii”, począwszy od działalności Zakonu Towarzystwa Jezusowego, przez czasy zaboru austriackiego, przybycie zakonników dominikańskich z Bochni, czasy pierwszej i drugiej wojny światowej, aż po nowe tysiąclecie. Autor skrupulatnie przedstawia wystrój zewnętrzny jak i wewnętrzne walory architektoniczne świątyni, a także działalność chóru oraz historię Kaplicy Cudownego Źródła.

Publikacja opatrzona jest wieloma zdjęciami.

Zapraszamy do zakupu książki w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu lub wysyłkowo.

Oprawa – miękka
Liczba stron – 139
Rok wydania – 2017


Katarzyna Krotysz
(Aktualizacja: 08.02.2018 14:38)
Partnerzy