Wydawnictwa

NSZZ Solidarność 1980 - 1989. Tom 5 - red. Ł. Kamiński, G. Waligóra

Książka stanowi kolejny, ale z pewnością nie ostatni krok na drodze do zrozumienia fenomenu „Solidarności” - pokojowego ruchu, który w decydujący sposób wpłynął na upadek systemu komunistycznego.

Kapitan Sheer - Marcin Podolec, Robert Wyrzykowski

Kapitan Sheer narodził się w styczniu 2009, kiedy Marcin Podolec podesłał Robertowi Wyrzykowskiemu pierwszą planszę z nieśmiałym pytaniem „?”. Ten zaś odpowiedział „!”. Dalej wszystko...

Legendy Jarosławskie - Mateusz Pieniążek

To zbiór opowieści związanych z Jarosławiem oraz okolicznymi miejscowościami, który otwiera rozdział poświęcony początkom grodu Jarosław - nękanego przez dzikie plemiona tatarskie. Kolejne legendy,...

Dzieje Parafii Jarosławskiej od początku do r. 1772 - ks. Jakub Makara

Książka jest olbrzymim dziełem, napisanym z doskonałym aparatem naukowym. Autor posłużył się nie tylko archiwaliami, ale i fachową bibliografią. Jest to rzetelna, całościowa i pasjonująca lektura.

Spacer po Opactwie. Podkarpackie Carcassonne - Iwona Lis

W północnej części miasta Jarosławia, na krawędzi wysokiego brzegu doliny Sanu, znajduje się Zespół Opactwa Benedyktynek. Ksiązka jest swoistym przewodnikiem po tym niezwykłym zakątku.

Roczniki Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia

Roczniki Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia

Przewodnik po Jarosławiu z planem miasta. Reprint - Kazimierz Gottfried

W układzie treści umieszczono, obok części historyczno – opisowej, wiadomości ogólne, wskazówki biograficzne i plan sytuacyjny, opuszczając szczegóły, zbędne dla dokładnego poznania miasta.

Opowiem ci moją historię

Opisy frontów II wojny światowej oraz ślady Polaków wykorzystywanych do prac przymusowych w latach 1939 - 1956, to tylko częśc relacji, jakie odnajdą Państwo w tej pozycji.
Partnerzy