Wydawnictwa

05.10.2016

Warto zobaczyć... Jarosław - szlak dziedzictwa pokoszarowego

"Szlak wiedzie po dawnych koszarach wojskowych. Kieruje do miejsc, które tętniły wojskowym życiem, żołnierską piosenką i końskimi kopytami. Prowadzi do kompleksów budynków wzniesionych w XIX i w początkach XX w., z przeznaczeniem dla nowo lokowanych w mieście formacji wojskowych oraz dawnych klasztorów, których los zmieniły józefińskie kasaty.

Spośród zaprezentowanych zespołów koszarowych wiele budynków już nie istnieje, sporo zostało rozebranych, zniszczonych lub przekształconych, a niektóre zmodernizowano i przystosowano do nowych funkcji. Część nadal służy Wojsku Polskiemu. Stanowią one materialne świadectwo dziejów Jarosławia, który był czwartym co do wielkości miastem garnizonowym w Galicji.

Niech ten krótki przewodnik będzie zaproszeniem do poznawania nieodkrytych kart koszarowych historii. Niech będzie wskazówką dla tych, którzy chcą zwiedzać Jarosław i poznawać jego dzieje."

 

Zapraszamy do zakupu publikacji w Punkcie Informacji Turystycznej w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Rynek 5 lub wysyłkowo.Rok wydania: 2016
Ilość stron: 28

Aleksandra Toczek
(Aktualizacja: 05.10.2016 12:49)
Partnerzy