Wydawnictwa

20.07.2011

Dzieje Parafii Jarosławskiej od początku do r. 1772 - ks. Jakub Makara

Dzieje Parafii Jarosławskiej są olbrzymim dziełem, napisanym z doskonałym aparatem naukowym. Autor posłużył się nie tylko archiwaliami, ale i fachową bibliografią. Opracowanie opisuje dzieje fundatorów i właścicieli Jarosławia, wykłada genealogie rodów, opisuje życie miasta i jego mieszkańców, pokazuje stosunki polityczne w kraju. Jest to rzetelna, całościowa i pasjonująca lektura na 630 stronach.

Reprint ukazał się staraniem o. Albina Sroki, franciszkanina i Joanny Kasperskiej. Oryginał wydany był w 1936 roku, nakładem „Jarosławskich Wiadomości Parafialnych”.

Ks. Jakub Makara mieszkał w Jarosławiu od 1926 roku aż do śmierci (1965). Był katechetą jarosławskich szkół średnich, a w czasie okupacji proboszczem i dziekanem w kościele farnym. Jego pasją było spisywanie dziejów miasta i okolic. W tym celu przewertował i skatalogował obszerne archiwum parafialne mieszczące się na plebani przy ul. 3 Maja, zawierające dokumenty od XV wieku począwszy. W latach trzydziestych redagował tygodnik „Jarosławskie Wiadomości Parafialne”./ Na podstawie: http://www.jaroslawska.pl/index.php?PHPSESSIONID=&artykul=6435

Zapraszamy do zakupu książki
Punkt Informacji Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu,
ul. Rynek 5

oprawa - miękka
ilość stron - 630
rok wydania - 2011


Marlena Dudek
(Aktualizacja: 07.08.2013 10:24)
Partnerzy