Wystawy

08.02.2019

Wystawa malarstwa - Ludwika Koczut i Katarzyna Kulińska

W piątek, 8 lutego (godz. 17:00), w Galerii w Holu u Attavantich odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Ludwiki Koczut i Katarzyny Kulińskiej. Twórczość artystek będzie można oglądać u nas do końca marca.

Ludwika Koczut to rodowita jarosławianka, z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pasjonatka rysunku i malarstwa. Po zakończeniu długiej przygody z ekonomią i finansami, postanowiła szlifować swój talent artystyczny. Trafiła pod skrzydła znanego artysty związanego z jarosławskim „Plastykiem”, Henryka Cebuli. Umiejętności doskonali na licznych warsztatach i plenerach. Artystka kilkakrotnie prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych m. in.: w „Galerii Pod Aniołem” Im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy, w Domu Kultury w Grodzisku Dolnym, w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu w Galerii w Holu u Attavantich, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie czy w Muzeum Ziemi Leżajskiej w grupie znanych artystów naszego regionu pod nazwą „Przykopa i Przyjaciele’’.

Katarzyna Kulińska, również jarosławianka, swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2007 roku, w grupie „Galeria talentów”, prowadzonej przez artystę plastyka Helenę Płoszaj – Wodnicką. Zajęcia odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Edukację artystyczną kontynuowała w Akademii Trzeciego Wieku, w grupie plastycznej pod opieką jarosławskich artystów plastyków: Krzysztofa Krzycha i Henryka Cebuli – profesorów Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Jej prace prezentowane były na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in.: Galerii w Holu u Attavantich, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu, czy na wystawach Grupy Akademii Trzeciego Wieku.

Aleksandra Radlak
(Aktualizacja: 05.03.2019 16:19)
Partnerzy