Wystawy

05.04.2019

Wystawa ubrań i obiektów modowych - Anita Żmurko Sieradzka

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Anity Żmurko Sieradzkiej, który odbędzie się 5 kwietnia (godz. 18:00) w Galerii Głównej u Attavantich.

Anita Żmurko Sieradzka, założycielka marki ŻMURKO, to absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (specjalizacja-malarstwo). Otrzymała dyplomy z wyróżnieniem w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, ukończyła studia podyplomowe Projektowanie Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wyróżniona przez Viva Moda za kolekcję dyplomową w MSKPU - ‘’Idee fixe’’. Prace tej wyjątkowej projektantki prezentowane były na wystawach w kraju i za granicą, a także publikowane w polskich i zagranicznych tytułach prasowych ( m.in. VOGUE iT., FAINT, Viva Moda, K MAG,  No. 3 Magazine, DESIGNSCENE, Label Magazine, HIRO, Wysokie Obcasy, WYBORCZA, WPROST). Oprócz projektowania ubiorów, sprawuje nadzór pedagogiczny i artystyczny nad młodzieżą w Pracowni Projektowania Ubioru w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.  

Dla Anity Żmurko Sieradzkiej moda stanowi zjawisko estetyczne oraz część kultury i sztuki. Lubi eksperymentować. Zajmują ją faktury i linie, przenikanie form oraz ich deformacja. Artystkę fascynuje historia, jaką opowiadają ubrania oraz wrażenia, które wywołują. Sama o swoich ispiracjach mówi tak:

Lubię obserwować świat. Interesuje mnie nuta w muzyce, zjawiska atmosferyczne…. Zachwycają mnie wieloryby, cisza i błogie chwile. Pasjonuje mnie oczywiście sztuka, o którą ocieram się od lat…Kocham Yayoi Kusama. Podobnie jak ona mam obsesję na punkcie koła -  formy doskonałej, symbolu nieskończoności, wieczności…pierwiastka żeńskiego. 

 

Aleksandra Radlak
(Aktualizacja: 28.03.2019 08:38)
Partnerzy